|
Akrylátové vložky jsou v podstatě samonosné akrylátové vany, vyrobené z kvalitních dovozových akrylátových desek technologií lisování za tepla, a to pouze v bílé barvě. Akrylátová vložka je příjemná při dotyku s tělem - nestudí. Prostor mezi novou a starou vanou se vyplňuje polyuretanovou pěnou, díky čemuž je nová vana dokonale izolována a drží dlouho teplotu vody. Rychlost montáže je cca 3 až 3,5 hodiny při vyloučení jakéhokoliv destruktivního zásahu do Vaší koupelny. Další výhodou je také opravitelnost akrylátového materiálu. Součástí renovace je rovněž výměna sifonu, montáž vanové výpusti včetně bezpečnostního přepadu a silikonová protiplísňová lišta okolo vany. Již 24 hod. po montáži je vana připravena k použití - záruka je 5 let, životnost vany je neomezená.
Realizace zakázky:
Po zavolání na telefonní čísla uvedená v kontaktech k Vám přijedeme zaměřit Vaši vanu, vypočítáme cenu a zodpovíme Vaše dotazy. Tato návštěva je zcela zdarma a nezávazně! Pokud si objednáte, po zaplacení zálohy bude Vaše nová vana zadána do výroby. Vzhledem k velkému počtu druhů van (máme cca 90 druhů forem) trvá výroba 3-4 týdny. Jakmile je Vaše vana vyrobena, kontaktujeme Vás a domluvíme datum a hodinu montáže.
NOVINKA:
Dle přání zákazníka montujeme umyvadla, pákové baterie a vanové zástěny firmy HOPA (www.hopa.cz).
Nejčastější dotazy:
Jak poznat akrylátovou vložku?
Akrylátová vložka musí být vyrobena z akrylátových desek lisováním za tepla. Pozná se to podle zahnutých lemů, které slouží k uchycení vložky v lisu (viz foto níže - po kliknutí se otevře v plné velikosti). Pokud se musí tyto lemy dodatečně lepit, nejedná se o akrylátovou vložku!
Proč se nabízí akrylátové vložky pouze v bílé barvě?
Protože se do ČR dováží pouze bílé akrylátové desky. Vložky firem, které nabízí až 230 barev, se vyrábějí smícháním čirého polymeru s barvou a nastříkáváním formy, tudíž se nemohou vydávat za akrylátové vložky.
Nátěr (nástřik) smaltu nebo vložku?
S nátěrem (nástřikem) smaltu je několik základních problémů. Předně je to „tepelná roztažitost“. Každý výrobce plechových a litinových van vybíral smalt se stejnou tepelnou roztažitostí, jakou měl materiál, ze kterého byla vana vyrobena. Při dodatečných nátěrech (nástřicích) se používá jeden druh smaltu na všechny druhy van bez ohledu na jejich tepelnou roztažitost. Pokud se tepelná roztažitost obou materiálů shoduje nebo blíží, nátěr (nástřik) drží. Pokud ne, pak se loupe (viz obrázek - po kliknutí se otevře v plné velikosti).
Dále závisí trvanlivost nátěru (nástřiku) na kvalitě očištění a odmaštění vany. Pokud se nějaké místo odmastí špatně, pak se nanesený smalt na tomto místě loupe.
Dalším důležitým faktorem je schnutí nátěru a jeho opakování. Nejlepších výsledků bývá dosaženo způsobem: první nátěr, 2 dny schnutí, druhý nátěr, 2 dny schnutí a třetí nátěr. Pokud se udělá víc nátěrů během krátké doby (např. 2 hodin), nedochází k řádnému vytvrdnutí jednotlivých nátěrů a smalt se bude loupat.
Podstatný rozdíl je také v záruce. Na nátěr (nástřik) je záruka (nezaměňovat s životností) 24 měsíců, ale vyskytují se i firmy se zárukou pouze 18 měsíců! Oproti tomu je na akrylátovou vložku, vyrobenou z akrylátových desek, záruka 60 měsíců.
Kladem nátěru (nástřiku) je však jeho cena, která je několikanásobně nižší než akrylátová vložka.
|